Sunucuda Yapılan işlemler Sizi Güvende Tutabilir mi?

LETHALX

*Vıp Projection
Herkese merhaba arkadaşlar VDS/VPS/DEDİCATED SERVERLER ile ilgili biraz bilgi edinmek istedim bu konu için
Üstadlarımzıdan yardım almak istiyorum.

Öncelikle bir VDS/VPS veya DEDİCATED Sunucu sahibi olsak ve bu sunucuyu gündelik hayatta Deepweb / Forumlar / Saldırılar 'da kullansak herhangi bir iz takibi veya ani bir olayda kanıt birakma gibi olayı olabilir mi?
Mesela bir siber suçlar bu bilgisayarı incelediğinde bu sunucuya erişemese bile bir bilgi bulabilir mi ?
Bilgisayardan hiçbir işlem yapmadığımızı varsayalım tertemiz bilgisayar yalnızca bilgisayardan sunucuya bağlanığ herşeyi ordan yaptığımızı varsayalım
bu işlemlerde herhangi bir iz kanıt veya takip bırakır mı ?

İkinci sorumsa şu peki bunlardan hangisi en güvenilir sunucu'dur. Normal bilgisayar yerine kullanım için ve Hack işleri yapmak için.

Not:Herhangi bir zararlı illegal vb. işler için kullanılmayacaktır yalnızca bilgilenme ve güvenlik önlemi alma adına sorulmaktadır.

esigues

Yeni Üye
türk firmalarından sunucu flan alırsan her türlü öperler,yurtdışından al bilindik ovh firması guvenlik bakımından da on numara

Kurt

Özel Üye
bir bok olmaz kasma :D Türk firmadan yabancı lokasyon da alabilirsin bir şey olmaz veya git açık hat al onun mobil verisiyle işlem yap.

Copyright® Ajanlar.org 2012