Dolandırılamadım.

Er0in

Özel Üye
Web sitesi
serdenetwork.com
Merhaba Ajanlar.org Ailesi

Son günlerde mail adresime gelen ve robot olmadığına inandığım yabancı kaynaklı bir mail dikkatimi çekmişti ve ufak ufak iletişime geçip olayı kavramaya çalıştım.
Belki yaşadığım biraz dolandırıcılığı sırıtan bir olay fakat bunun nedeni ülke farklılığının olmasından ve ailemin bu kadar geniş olmadığını bildiğimden dolayı olması. Çünkü soyadım sadece dedemden itibaren var yani köklü bir aile yapısına sahip değilim.

mail görüntüsü : 

vj45QA.png

İngilizce'si olan arkadaşlar çat pat olayı anlamıştır diye düşünüyorum ama ben kısa biz özet geçmek istiyorum;

Bu eleman İngiltere'de NatWest diye bir bankada çalıştığını ve bir çok bankada yatırım ortaklığında çok para kazandırdığına ve bazı ünlü bankalarda çalıştığına dair portföy bilgileri olduğunu iddia ediyor. Ardından bana 8 milyon Sterlin'i olan bir müvekkilinin öldüğünü ayrıca soyadımızın çok benzediğini bu nedenle gerekli bazı belgeleri sağlarsam beni ölen müvekkilinin bir akrabası olarak gösterip parayı alabileceğini ve bana bundan küçük bir pay verebileceğini iddia ediyor. Böyle bir şey yapmasının nedenini ise müvekkilden kalan paranın kötüye kullanılabileceğini söylüyor.

Aslında ders çıkartmamız gereken bir dolandırıcılık yöntemi bu arkadaşlar, bundan dolayı böyle bir konu açma gereği duydum. Düşünün parasız bir durumdasınız, uzaktan akrabanız olması ihtimali olan birinin öldüğü söyleniyor, bunu söyleyen kişinin dil bilgisi çok iyi, çok sağlam bir portföy'ü olduğunu iddia ediyor. Ayrıca bazı önemli sitelerin bile attığı mesajlar spama düşerken bu elemanın mesajının direkt olarak gelen kutusuna düşmesi de ayrıca şaşırttı beni :D 

Çok profesyonelce hazırlanmış bir dolandırıcılık girişimi olduğunu düşünüyorum. Siz siz olun bunun Türk versiyonu bile olabilir, böyle şeylerde kesinlikle dikkat etmenizi öneririm.

turkerler

Yeni Üye
Bence birileri durduk yere çok para hatta az bile olsa size para kazandıracağını iddia ediyorsa 3 kere düşünün derim. Teşekkürler uyardığın için...

Copyright® Ajanlar.org 2012