Cd Ödev Çok Acil

Salvador

Özel Üye
Selamün aleyküm beyler. Arkadaşım üniversitede okuyor ziraat bölümü , tarım hakkında tekenoloji ile alaklı bi bölüm var. Hocaları bir ödev vermiş CD yi pc ye takmadan alimünyum folyoda izlenmesini sağlayacakmış. Yani hiçbir aygıta takmadan cd deki görüntüyü aliminyum'da göstermesi lazım. Bu ödevi yapmaz ise 4 sene boyunca beraberiz diyormuş hocaları. Bu konu hakkında yardımcı olabilecek var mı acaba ?

#Reynuman

Forumdan Uzaklaştırıldı
Öyle bir şey çok zor veya imkansız.Çünkü disk içerisine veriler herhangi bir ortamda okunabilecek şekilde şifrelenir.Onu okumak için elektronik bir ortam şart.Dalga geçiyor öğretmenleri demek ki. :)

WilliamD4RK

Özel Üye
Yanlış anlaşılma olmasın ama bu sadece daşak geçmedir cünkü veriler cd ye kabartma olarak işlenir 2 lik sayı sistemine göre 1-0 olmak üzere büyük ihtimalle verileri gösterme dediği 1 ve sfırlardıe. 1 ler cd de kabarık 0 lar çöküktür yani demek istediğim cd deki yüm verileri 2 lik olarak dijital sinyale cevirip 2 lik sistemde yazmalarını istemiş aleminyumfa gösterdedikleri ise kabarıklık ve çöküklüktür büyük ihtimalle bu onların işlediği bi derse örnek olması amaçlı verilmiş bir ödev selametle .

Salvador

Özel Üye
Hm beyler değerli yorumlarınız için teşekkürler dediğniz gibi taşşak geçiyor galiba hoca. Zıt olacak ya ne olursa olsun. Eyvallah varolun :)

NYKS

*Vıp Projection
Sizde hacayla dalga geçebilirsiniz(riskli tabi :))
CD üzerinde kabartma olacak şekilde yada tam tersi girinti şeklinde bir resim çizin.
CDyi folyo ile kaplayın folyoya baskı uygulanınca CD üzerindeki tüm girinti ve çıkıntılar folyo üzerine geçecektir.
Denemedim ama yapardım. :D

WilliamD4RK

Özel Üye
NYKS' Alıntı:
Sizde hacayla dalga geçebilirsiniz(riskli tabi :))
CD üzerinde kabartma olacak şekilde yada tam tersi girinti şeklinde bir resim çizin.
CDyi folyo ile kaplayın folyoya baskı uygulanınca CD üzerindeki tüm girinti ve çıkıntılar folyo üzerine geçecektir.
Denemedim ama yapardım. :D

o makaleyi bende okudum :D demekle olmuyor işte :D

Salvador

Özel Üye
eyvallah beyler teşekkür ederim

Copyright® Ajanlar.org 2012