Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

DoğukanKüplemez

Yeni Üye
Öncelikle amacınızı belirlemiş olun.Şu soruyu aklınıza getirin ben neden telefon alıyorum? Ne ihtiyaçlarım var? bu soruları cevapladıktan sonra bu ihtiyaçlarınızı karşılayacak telefon araştıracaksınız.Bende son derece yararlı bir konu açıyorum.Telefon alacak kişiler için süper bir konu yakında telefon önerileri gelecek bütçe bütçe olarak bilgisayar olarak yapmıştım telefonada gelecek iyi okumalar :)
[hide]Aslında telefon için çok aşırıya kaçmamak gerek.Ortalama olarak kullanıcılar gündelik işler yapar telefonda.Whatsapp sms arama facebook messenger internet falan.Bunları günümüzdeki çoğu telefon yapıyor zaten.Sırf bunlar için giidp iphone 6 falan almanıza hiç gerek yok.Bu gündelik işler için 500-600 tllik telefon iş görür tabiki.Geliştiriciler için windows phone uygundur.Bazıları performans hastasıdır.İlle de performans der.Bunun için işlemci grafik kartı ram işletim sistemi önemli.Performans yüksek olsun derseniz en az mtk 6572 ve snapdragon 615 işlemci 2 gb ram bulunmalı.Mobil oyuncular için minimum bunlar gereklidir.Pil de önemli tabiki.Hd ekranlı snapdragon bi işlemci ve hafif bir işletim sistemine 2000 mah bile yeterli.Ama 2k ekranlı mtk işlemci ağır işletim sistemi için en az 3000 mah gereklidir.Pil optimizasyonuda önemlidir.Müzik için kulaklığı gidip denemeniz gerek.Hoparlör olarak stereo hopörlörlerin ses kalitesi iyidir.Isınma konusuda önemlidir özellikle mobil oyuncular için.Telefon kasası ince ise işlemci GERÇEK 8 çekirdekli 10 çekirdekli falan ise ısınma aşırı olur.Bunun için yapacak birşey yok mobil oyuncuların onuda belirteyim.Kamera kısmında megapikselden çok lens önemlidir.Sony kameralar sağlamdır.Megapiksel yakınlaştırdığınızda artan pikselleri azaltır.Samsunga gelirsek arayüzü çok hantal ve orta segmente güncelleme yok.Telefonlarda güncellemede önemlidir yeni özellikler optimizasyon yapılır.Rom da kullanabilirisniz.Fazla uzatmayacam zaten telefon önerileri gelecek yakında oraya bakarsınız :) herkese iyi forumlar sormak istediğinizi özelden yada buradan sorabilirsiniz[/hide]

Copyright® Ajanlar.org 2012