Mod. Olmak ve Rütbe Almak İsteyenler.İçeri

RujAjan

Özel Üye
Konu Pasiftir

Forumda pasif olan arkadaslarin rutbeleri alinacak . Yeni moderator ve rutbe alimlari olacaktir.

Kurallar :
Kesinlikle ve kesinlikle anlatım ve uygulamalarınızda ajanlar.org ve kendi nickinizi yazmayı unutmayınız
1-) Herkes Kendi belirttiği uzmanlık alanında belirttiği seçim yapabilir
2-) Yapmış olduğunuz uygulamaları " PROJELER " Bölümünde konu açınız. Konu altında da post geçiniz
3-) Uygulama ve projeleriniz şifrelenmemiş kaynak kodlu halde verilecektir
4-) isterseniz ortak çalışmada yapabilrisiniz
5-) Bazı şeyleri düzenleyip ben yaptım demek Ban Sebebidir

Seçilebilir İçerikler.

1-) vb.net - c# - python - perl - ruby - java - php - c++ - android

Konu 1.) Yandex Disk Uploader
Konu 2.) Youtube Uploader - verilen youtube hesabına istenilen videyou uplad eder.
Konu 3.) RSS Reader (Sadece Android için)
Konu 4.) Kriptografi-Şifreleme birçok şifreleme ve kırma işlemini yapabilen bir uygulama
Konu 5.) Browser'lar üzerinde eklenti yazma işlemi (chrome-firefox-opera vs..) nasıl yapılır? bir örnek yazınız.
Konu 6.) Bir firewall yapınız Geliştirilebilir ve bir çok attack moduna karşılık verebilir durumda olmalı.
Konu 7.) PHP Bir hack tools yazınız yada eklentilerle eşsiz birşey çıkartabilirsiniz
Konu 8.) web bug scanner yazınız (Ayrı işlemlerde olabilir)(PC ve android uygulama)
Konu 9.) kullanıcı:şifre verilmiş olan ekten youtube giriş yaparak like işlemi yapan uygulama yada script yapınız
Konu 10.) seçilebilir içerikte belirdilen dillerden minimum 1 tanesini başlangıc seviyesinde anlatınız
Konu 11.) Kendinize uygun bir uygulama yazınız Herkes diğer seçiminin yanıda seçilebilir + proje
Konu 12.) SQL Injection işlemi ve dump işlemi yapan bir uygulama veya script kodlayınız
Konu 13.) exploit-db üzerinden verileri bölüm bölüm çeken ve kendi veri tabanında saklayabilen listeleme ve gösterim işlemi olanbir uygulama yazınız
Konu 14.) Multithreaded kullanarak multi Brute Forcer kodlayınız bir çok scripti listeden çekerek işlem yapabilir olması gereklidir
Konu 15.) Android sistem üzerinde çalışan ve ajanlar üzerinden rss okuyup gelen mesajları takip eden bir uygulama yazınız
Konu 16.) Exploit tools yazınız geniş kapsamlı olarak
Konu 17.) Pentest işlemlerinde kullanılabilir uygulamalr yada script yazımı
Konu 18.) sizin sorduğunuz sorulara cevap veren veri tabanı geliştirilebilir bir uygulama yazınız
Konu 19.) Reverse IP -cloudflare bypass işlemi yapan bir uygulama yapınız (geliştirebilirsiniz size kalmış)
Konu 20.) sahte useragenlerle girişi yasaklayan ve bilgileri kaydeden bir scirpt kodlayınız
Konu 21.) Class ve functionlar hazırlayınız

2-) Grafik / Tasarım / Webmaster /
Konu 1.) ajanlar Logo , banner ,wallpaper
Konu 2.) Videolar için intro
Konu 3.) Reklam bannerleri çeşitli boyutlarda
Konu 4.)Blog dizaynı
Konu 5.) Hazır sistemlerde kullanılabilicek Tema
Konu 6.) Ajanlar adına bot yazınız (son konular/ güncel konular / vs.. ne isterseniz)

3-) Security Exper
Konu 1.) Güncel kullanılan hazır scriptler üzerinde veya eklentilerinde bug arama
Konu 2.) Bulunan hazır yada bulduğunuz bir bug'a özel exploit yazma
Konu 3.) Sistemlerin incelemelerinde hangi yollar kullanılıyor
Konu 4.) Cookie Handling nedir ? Nasıl oluşur ? Ne işe yarar ? Nasıl kullanılır ? Nasıl engellenir ?
Konu 5.)IDS,SIV,Firewall,IPS, ve giriş ,çıkışların tespit edilmesi
Konu 6.) Hijacking nedir? türevleri nelerdir ? Nasıl kullanılır ?
Konu 7.) SSI Injection nedir? Nasıl kullanılır ?
Konu 8.) IP Sniffer - cookie sniffer - VPN Sniffer - http sniffer -xss sniffer - Network Sniffer vs.. / Sniffing konusu üzerinden en azından bir konu anlatınız
Konu 9.)Buffer Overflow konusu hakkında bilgi veriniz ve en azından 1 örnek ile açıklayınız
Konu 10.) DOS/DDOS Saldırılarından Korunma Yolları
Konu 11.) Shell Çeşitleri ve kullanımı işlevleri anlatınız
Konu 12.) Http/HTTPS protokolü zafiyetleri
Konu 13.)Wireshark & tcpdump ile paket analiz işlemleri ve yolları
Konu 14.) Yerel Ağlarda Snifferlari Belirleme ve Engelleme yöntemleri
Konu 15.) OpenVPN ile SSL VPN Uygulamaları
Konu 16.)Saldırı Tespit Sistemleri Port taramalarını nasıl algılar ve engeller

4-) Linux

Konu 1.) Linux işletim sistemlerinden en az 2 tanesini kurulum ve işlevlerini anlatınız (Debian-Ubuntu-Backtrack-Backbox-backbuntu-Pardus vs...)
Konu 2.) Linux üzerinde bulunan protokoller hakkında gelişmiş bir anlatım yapınız
Konu 3.) Linux işletim sisteminde windows tabanlı programlar nasıl kullanılır ek yazılımlar nelerdir (resimli yada videolu anlatım)
Konu 4.) Linux sistemi diğer sistemler arasındaki atışma neden kaynaklıdır sebeplerini yazınız
Konu 5.) Linux sistemi üzerinde yada aynı anda windows ortamı kullanımı nasıl aktif olabilir ( Resimli yada Videolu anlatım)
Konu 6.)Networking - Ağ Güvenliği üzerine bir araştırma sonucu bulunan sistemm açıkları ve önlemleri ile ilgili bir döküman hazırlayınız

5-) Windows

Konu 1.) Windows sistemindeki açıklardan en az 2 tanesinin kapatma işlemini yazınız
Konu 2.) Windows server kurulumu ve ayarlarını anlatınız
Konu 3.) Windows sistemi üzerinde yada aynı anda Linux ortamı kullanımı nasıl aktif olabilir ( Resimli yada Videolu anlatım)
Konu 4.) TCP-IP protokollerini anlatınız
Konu 5.) Windows çeşitli yazılım dillerini kullanma imkanı ve yazma imkanı sağlayan uygulamaları yazınız (Perl-python-php-bash vs.. gibi)
Konu 6.)Networking - Ağ Güvenliği üzerine bir araştırma sonucu bulunan sistemm açıkları ve önlemleri ile ilgili bir döküman hazırlayınız
Yeterince zaman verdiğimi düşünüyorum Kolay gelsin
Başlangiç tarihi : 01.05.2014
Bitiş tarihi : 01.06.2014​

Risk-Master

Spys-Z
Ben başvuruda bulunmak istiyorum herkes biliyor zaten linux alanımda mod olmak istiyorum.
4) diyorum..

RujAjan

Özel Üye
Risk-Master' Alıntı:
Ben başvuruda bulunmak istiyorum herkes biliyor zaten linux alanımda mod olmak istiyorum.
4) diyorum..

aldigin konulari belirtmelisin

B2R4

Spys-Z
mesajım bulunsun katılıcam :)

Risk-Master

Spys-Z
eagle' Alıntı:
Risk-Master' Alıntı:
4) diyorum..

aldigin konulari belirtmelisin

Backtrack üzerinde ek dosya kurulumları kullanımı vs. anlatımlar
Zaten önceden ne yapmışsam halada onu yapıyorum

Antidote

Özel Üye
Web sitesi
ajanlar.org
1/Vb.net 10 nuncu konu pc yapımda kodlama yapamıyorum :(

qoLdRoqer

*Vıp Projection
Tamamen Grafik tasarım bölümüne mod olabilir miyim ? Forumdaki şuanki ranklar bana ait. Bir çok çalışmam var forumda :)

Pasha

Yeni Üye
Kriptorafi ilgi alanımdır .Belirli algoritmalara göre kodlama işlemi yapan bşr c++ uygulaması yazabılırım.

Sc543619

Yeni Üye
2-) Grafik / Tasarım / Webmaster / Veya Konu 2.) Youtube Uploader - verilen youtube hesabına istenilen videyou uplad etmek 2 tane seçebiliyorsak 2 si ama seçemiyorsak Grafik / Tasarım diyorum.

Zeref

Yeni Üye
Seçilen Bölümdeki Her konu yapılmak zorunda mıdır.

RujAjan

Özel Üye
hayır ıcınden sectiklerin i yapabilirsin hangsını secersen artık

TH3MaTRiX

Spys-Z
Ben Grafikerlik İşinde Mükkememml Grafik Tasrımları Yaparım Konu almak istiyorum
2-) Grafik / Tasarım / Webmaster /
Konu 1.) ajanlar Logo , banner ,wallpaper

Kajuyo

Yeni Üye
Sosyal Mühendislik alanında yeterli olduğumu düşünüyorum fakat sizin sunduğunuz seçeneklerde yok sanırsam ..

Copyright® Ajanlar.org 2012