Telefondan Port Açma ve NetCat ile Dinlemeye Alma (Resimli)

G3nzo

Moderator
Katılım
20 Eyl 2012
Mesajlar
1,992
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Bu konuyu açma sebebim bazı arkdaşlarım soruyolar root öğrenmeye başladık port açmada port dinlemede sorun yaşıyoruz.Daha doğrusu beceremiyoruz port açmayı falan.Yada sitelerdeki açık portları nasıl görücez diye sorular geliyo.Bu sorular üzerine resimli bi döküman hazırlıyım dedim.

Arkadaşlar şu anda bu yazıyı okuyan çoğu kişi normal bi modemden bağlanıyo internete.Ama bazı arkdaşlar telefondan yada mobil modemden bağlanıyo.Telefondan ve mbil modemden bağlananlar için port açma sorunu oluyo_Onuda konunun altında anlattım.Bide bu port dinleme için netcat gereklidir.
netcat.exe yi İndirip System32 Klasörüne Atıcaksınız Daha Sonra
Kod:
Açık Portları Listeleme Kodu;   netstat -an |find /i "listening"
Portu Dinlemeye Alma Kodu;   nc -vv -l -p portNo       (PortNo yazan yere açık olan port numaranızı yazıcaksınız.)
root2i.png
Şimdi Telefondan Bağlananlara Geçelim;;

Eğer bir cep telefonu üzerinden internete bağlanıyorsanız nasıl port açacağımızı anlatacağım. Normal bir modemle internete bağlanıyorsanız, port açma işlemini modeme bağlanarak sırasıyla NAT -> port yöneldnirme şeklinde açabiliyorsunuz zaten.

Ancak dediğim gibi cep telefonu üzeirnden bağlanıyorsanız zaten portlarınız açıktır. Ancak sadece sizin güvenlik duvarınıza bu portları tanıma yetkisi vermeniz gerekir. bunun için sırasıyla şu adımları izliyoruz... Denetim Masası -> WindowsGüvenlik Duvaru ->Gelişmiş sekmesinde çevirmeli bağlantılarınızı göreceksiniz. Orda ki bağlanıtınızı seçip hemen yanında bulunan ayarlar tıklıyoruz. Açılan pencerede birçok işaretsiz kutucuklar çıkacaktır.İki sekme olacaktır. Hizmetler ve ICMP iki seçenekteki tüm kutucukları işaretliyoruz ve tamam diyerek sayfaları kapatıyoruz.Sonrada internet bağlantımızı kesip tekrar bağlanıyoruz.
 

BlDe

Yeni Üye
Katılım
2 Nis 2013
Mesajlar
40
Tepkime puanı
0
Puanları
0
eyw... xatli
 

captainbrain

Prof Spys-z
Katılım
15 Ağu 2015
Mesajlar
1,006
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Teşşekürler
 
Üst
Copyright® Ajanlar.org 2012